Şarkıcı Albümleri
Şarkıcı İsimleri ve Albümleri, Tüm Şarkıcılar ve Tüm Albümleri. Tüm yerli sanatcı, grup ve şarkıcıların albümlerini, şarkı sözlerini, kliplerini bulabilirsiniz.En Son çıkan albümler ve klipler her zaman burada. Şarkı sözlerini okurken aynı anda videolarını da izleyebilirsiniz.

Biyografisi - Hayatı


Güncellenme, 10-05-21-17:37
25 ağustos 1968 Edirne doğumlu. 1970 yılında ailesi Almanya'ya işçi olarak gitti.7 yaşına kadar Uzunköprü ömerbey köyünde anneannesi ile birlikte yaşadı.1.sınıfı köyde okuduktan sonra Almanya'ya ailesinin yanına gitti. öğrenimini Almanya'da tamamladı.

16 yaşında ilk söz ve bestelerini yazmaya başladı. 17 yaşında Midnight Entertaintment film şirketine figuran olarak başvurmasıyla sinema hayatının ilk adımını atmış oldu. Hayatının en büyük iki tutkusunun müzik ve sinema olduğunu anlayan Rafet el Roman, bu yıllarda tüm kazancını yine bu iki sanat alanında yaptığı yatırımlara endeksler.

 1987'de ilk uzun metrajlı filmi "Defender"da başrolü oynar. Bu film Rafet el Roman'ın senaristlik ve yönetmenlik alanında da ilk deneyimlerini yaşadığı filmdi.

1988'de ilk sahne çalışmaları başladı. 1992 yılında Saarlaendischer Rundfunk radio kurumu tarafından Almanya'da yılın en iyi yeteneği seçildi. 1994 yılında Frankfurt Kültür Festivali'nde Media Artist Avard - medya sanat ödülü aldı.1995'de Türkiye'ye gelerek ilk solo albümünü çıkardı. "Gençliğin Gözyaşları" adlı albüm bir milyonu aşan satış rakamlarına ulaştı.

1997 yılında "En Güzel Günler Senin Olsun" adıyla ikinci albümünü çıkardı. 1997 yılında kızı Su el Nur dünyaya geldi. 1998'de Avrupa'da ilk solo albümü piyasaya çıktı. 1998 yılında "Propoganda" filmi ile Kemal Sunal, Metin Akpinar gibi Türk sinema tarihinin dev isimleriyle birlikte başrol oynadı.

1999'da "Hayat Hüzünlü" adlı üçüncü albümüyle yine büyük bir başarı yakaladı. 1999 yılında ikinci kızı şevvalnur dünyaya geldi. Hayatı sinema ve müzik üzerine kurulan Rafet el Roman'ın 2000 yılı ve sonrası için en büyük hedefi, senaristliği ve yönetmenliğini yapacağı film projesini gerçekleştirmek.

2000 yılında rafet el roman, Mehmet Ali Erbil ile Euro 2000 şampiyonası için milli takıma yazdığı "Bir Gol Daha" şarkısını seslendirdi. 2000 yılında "Dar Alanda Kısa Paslaşmalar" adlı sinema filminde Müjde Ar'la birlikte başrol oynadı. Rafet el Roman 2000 yılı ve sonrası kendi müzik şirketi Rer Müzik adı altında müzik piyasasına yeni isimler kazandırmayı amaçlıyor.

2001 yılında "Hanımeli" adlı 4. albümünü çıkardı. 15 mayıs 2002 çarşamba günü 5. albümü piyasaya çıktı. El Roman soyadini almadan once soyadi Yaşdut idi

 
Aktiviteleri

Güncellenme, 09-05-21-18:37

Perst unmnisode fertaserkertase
Aenean nonumauris hasellus portusci miums
penatib magnis dis parturient montes lauda iuotame
rem aperiam eaqea quae abnritatis et quasi.